Tipy co navštívit, kde se dobře najíst a napít na Letné

Letná je pro místní jednou z nejoblíbenějších pražských čtvrtí pro život. Je plná skvělých restaurací, barů, bister, kaváren, lokálních trhů a galerií. Místní ocěňují hlavně blízkost dvou velkých parků, dobrou dopravní dostupnost a zároveň snadné pěší spojení s historickým centrem Prahy. 

Čtvrť muzeí a galerií

Zá návštěvu rozhodně stojí Centrum současného umění DOX, Národní galerie Praha i Národní technické nebo Zemědělské muzeum. Zajímavé výstavy se konají i v Chemistry Gallery nebo v Trafo Gallery, kterou najdete v Holešovické tržnici.

Kam na dobré kafe 

Letná je čtvrtí plnou skvělých kaváren a bister. Doporučit můžeme určitě Café Letka, Pilot Café, Kolektor Cafe, Letec Espresso Bar, Cafe Hrnek nebo Bistro Tvaroh. Pro domácí koláče a ten nejkřupavější chleba si zajděte do pekárny Chléba a máslo, odkud taky objednáváme pečivo na snídaně. 

Kam na drink nebo na točené

Podniků, kam chodí po práci i místní, je na Letné spousta. Za návštěvu stojí určitě Bar Cobra, Lokál Stromovka, Bar Kamenická nebo Pivovar Lajka. Za skvělým vínem a příjemnou atmosférou si zajděte do vinárny Winegeek, Násoska a ochmelka nebo do Koštovny u Poštů. 

Kde výborně vaří

Na Letné najdete snad všechny typy kuchyní od malých bister až po fine dining restaurace. Milovníkům vietnamské kuchyně doporučujeme Banh Mí Makers, za skvělou italskou kuchyní si zajděte do Ristorantino da Matteo nebo do Peperoncina, za světovou gastronomií do bistra Kostelní 16 a pokud máte chuť na street food, doporučujeme Mr. Hot Dog Prague.